FAALİYET ALANLARIMIZ

Cephe Kaplama, binaların enerji kayıplarını önlemek ve görüntüsünü modernizme etmek için kullanılan sistemler bütünüdür.

Strüktürel Silikon Giydirme Cephe

Strüktürel Silikon Giydirme Cephe

Silikon cephe sistemi tamamen cam görünümlü, strüktürel silikon uygulamalı giydirme cephe sistemidir. Giydirme cephe profilleri ve bina tasarım faktörleri  belirlendikten sonra kullanılacak yatay ve düşey profillerin bir araya gelmesi ile oluşturulur. Alüminyum profiller, belirlenen profiller ile dikey ve yatay aks ölçülerine göre şekillendirilir ve karkas hareketli u ankrajlar ile döşeme betonuna monte edilir.

Devamını Göster
Atrium Transparan Cephe Sistemleri

Atrium Transparan Cephe Sistemleri

Vitrinler ve pencere camlarından dünyanın dört bir yanındaki en son teknoloji ürünü binalara kadar, camın mimarideki rolü yıllar içinde muazzam bir şekilde gelişti. Cam cephelerin ve yapıların her yerde bulunması, camın şeffaflığının bir sonucu olarak ışığı geliştirme, yayma, yansıtma ve aktarma yeteneklerinden gelmektedir.

Detayları Göster
Veranda Sistemleri

Veranda Sistemleri

Rahat, gölgeli bir alanda dinlenirken dış mekanın sunduğu her şeyden yararlanmak her zaman hayal ettiğiniz bir şeyse, Prestij Cephe’nin sizler için geliştireceği avlu sistemleri size tam olarak ihtiyacınız olanı verecek.

Geri çekilebilir tenteler, veranda örtüleri, ısmarlama güneşlikler ve yetersiz kullanım alanlarınızı dönüştürmeye yardımcı olabilecek diğer yapılar sunup ailenizin ve arkadaşlarınızın rutin olarak eğlenebileceği bir alana açmanıza yardımcı olacağız.

Devamını Göster
Standart Giydirme Cephe Sistemleri

Standart Giydirme Cephe Sistemleri

Giydirme cephe sistemleri, binaların dış duvarları için yapısal olmayan kaplama sistemleridir. Genellikle büyük, çok katlı binalarla ilişkilendirilirler.

 

Perde duvarları, iç mekanı dışarıdan ayırır, ancak yalnızca kendi ağırlıklarını ve binaya geri döndükleri ve binanın ana yapısına aktardıkları yükleri (rüzgar yükleri, sismik yükler vb.) destekler. Bu, dış duvarların binanın ana yapısının temel bir parçası olduğu birçok geleneksel yapı biçiminin tersidir.


Devamını Göster
Panel Sistem Cephe Kaplamaları

Panel Sistem Cephe Kaplamaları

Bu cephe sistemi, kaplama ile yalıtım arasında havalandırmalı bir oda bırakan bina duvarlarının kaplama sistemidir. Avrupa akademik camiasında, binanın yalıtımını çözmek, istenmeyen termal köprüleri ve yoğuşma sorunlarını ortadan kaldırmak ve böylece binanın mükemmel bir termal-hidrometrik davranışını sağlamak için en verimli sistem olarak kabul edilir.

Devamını Göster
Pencere Sistemleri

Pencere Sistemleri

Pencereler yapı cephelerinin önemli bir parçasını oluştururlar. Gerek işlevsel, gerekse estetik yönleri pencereleri yapı kabuğunun vazgeçilmez parçaları haline getirmektedir. Bir pencere sistemi, cam ünitesi, doğrama ve güneş kontrol araçlarından oluşmaktadır. Pencere sistemlerinden pek çok gereksinime cevap vermesi beklenmektedir. Enerji açısından, fiziksel davranış açısından, kullanıcı konfor ihtiyaçları açısından, yapım ve kullanım süreci davranışları açısından pencere sistemlerinin tüm gerekli özelliklere sahip olması istenir.

Devamını Göster
Işıklık Sistemleri

Işıklık Sistemleri

Işıklık sistemleri, gün ışığı alan ve havalandırmalı bir bina sağlar. Doğru bir şekilde seçilip kurulduktan sonra, enerji açısından verimli bir tavan penceresi ısıtma, soğutma ve aydınlatma maliyetleri gibi çeşitli dış unsurları en aza indirmeye yardımcı olabilir. Işıklık sistemleri genellikle cam ile inşaa edilir, ancak diğer materyaller ve teknolojilerle de bu sistem kurulabilir.

Devamını Göster
Kompozit Panel Cephe Kaplamaları

Kompozit Panel Cephe Kaplamaları

Kompozit paneller, iki metal veya plastik kaplama arasına sıkıştırılmış bir yalıtım dolgusundan oluşan popüler bir yapı malzemesidir.

 

Soğuk hava deposu, depolama, gıda, oteller ve katı hijyen standartlarına uyan diğer ortamlar dahil olmak üzere çeşitli endüstrilerdeki dış duvarlar, iç yapılar ve çatı yapımı için yaygın olarak kullanılırlar.

Devamını Göster
Güneş Kırıcı Sistemler

Güneş Kırıcı Sistemler

Binaların güney cephelerine güneş girişini gölgelendirmek amaçlı alüminyum malzemeden modern görünüşlü lamellerle yapılan sistemlerdir.Binaya görsel bir zenginlik katar aşırı güneş etkileri azaltır. Çeşitli dekoratif şekilleri vardır.

Bu sistemler yapılardaki iç ile dış ortam arasındaki görsel teması engellemeden gölgeleme yaparak iç mekanlarda hem aydınlatma hem de soğutma sistemlerine katkı sağlarken dış mekanlarda ise düşey veya yatay olarak yerleştirilerek yapılara özel görsellik ve estetik görünüm kazandırmaktadır.

Devamını Göster
Açık – Kapalı Ofis Sistemleri

Açık – Kapalı Ofis Sistemleri

Ofis tasarımları, oluşturmak istediğiniz şirket kültüründe büyük rol oynar. Düzen türü, çalışanınızın memnuniyet düzeyini, tutumunu ve organizasyonunu belirleyebilir. Dolayısıyla, şirketinizin işbirlikçi, sosyal ve enerjik bir ortama sahip olmasını istiyorsanız, açık bir ofis bunu başarmanıza yardımcı olacaktır. Açık ofislerin daha iyi iletişimi ve ekip çalışmasını teşvik ettiğine inanılıyor. Açık ofisler çoğunlukla, pazarlama ajansları, gazetecilik haber odaları ve grafik tasarım şirketleri gibi çalışan bağlılığına ve katılımına dayanan şirketler tarafından tercih edilmektedir.

Devamını Göster
Özel Tasarım Materyalleri

Özel Tasarım Materyalleri

Cephe sistemleri içerisinde istediğiniz herhangi özel bir tasarımı projeleriniz için alanında profesyonel ekibimizle güvenle mümkün kılabiliriz.

Yalıtımlı-Yalıtımsız Doğrama Sistemleri

Ahşap Doğramalar

Alüminyum Doğramalar

Vinil Doğramalar

Devamını Göster
Panjur Sistemleri

Panjur Sistemleri

Tesisleri hırsızlık ve izinsiz giriş, güneş, rüzgar, yağmur, gürültü vb. gibi olaylardan korumak için pencere ve kapı açıklıklarına panjur sistemleri yerleştirilir. Panjurlar korozyona ve yağışa karşı dayanıklıdır. Güçlü, güvenilir ve çevre dostudur. Panjurların birincil yapısal bileşeni, alüminyum rulo veya ekstrüzyon profillerden oluşan perdedir. Panjur sistemleri bir dizi önemli işlevi yerine getirir.


Devamını Göster